Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма. Тема. Практичне ознайомлення з речен

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма. Тема. Практичне ознайомлення з речен

Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма. Тема. Практичне ознайомлення з речен



Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма. Тема. Практичне ознайомлення з реченням. Складання речень за малюнком. Слухання казки «Колобок». Ознайомлення з зошитом, його розлініюванням. Виконання вправ у допоміжому рядку. Письмо «бордюрів» (Колобок). Пальчикова гімнастика.

Мета. Систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички дітей. Повторити розліновку зошита. Розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення; виховувати доброту, гостинність, працелюбність, чесність.

Обладнання:мультимедійний посібник,картинки казкових героїв

Словник:речення, зошит, розлінювання, казка, казкові герої.

Хід заняття

1.Організаційний момент.Привітання

Продзвенів і стих дзвінок.

Починається урок.

Всі за парти тихо всілись

І на мене подивились

ІІ.Актуалізація та мотивація навчальної діяльності

- Сьогодні ми з вами вирушимо у невеличку подорож країною Казок, де згадаємо знайомі вам українські народні казки, які вчать нас бути слухняними, добрими, милосердними, привітними. Будемо виконувати різні завдання, для того, щоб розвивати свій мозок і бути розумними і кмітливими. А допомагати нам буде добрий і веселий герой казки, відомої вам з дитинства.Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма. Тема. Практичне ознайомлення з речен

1.Загадка

Я - клубочок не простий,

Я - клубочок чарівний,

Я - тобі допоможу,

Ти за мною тепер йди

І знання собі знайди. ("Колобок")

Пам'ятаєте казку «Колобок»?

  • Кого зустічав Колобок?(зайця, вовка, ведмедя, лисицю)

  • Скількома словами ви відповідали?Правильно. Це маленьке слово є реченням і ми будемо його позначати однією рискою(Показ на дошці)

2.Загальне уявлення про речення

- Діти ! Ми з вами переконались, що одним словом ми можемо дати з вами відповідь, що одне слово буває дуже потрібним. Спробуємо?

3.Гра «Художники»

Я пропоную слово, а ви створюєте словесну картину.

Вечір(темно, немає сонечка, всі лягають спати, на небі з`являються зірки).

Ранок(співають пташки, піднімається сонечко, час до школи)

Холодно(шуба, сніг, мороз).

4.Створення проблемної ситуації

Що зробив Колобок не слухаючись бабу та діда? (Втік)

  • Втік від кого?(від діда, від баби…)

  • Як ви відповідали?(декілька слів).

Речення може складатися з кількох слів.

5.Ознайомлення з видами ліній

Казка «Лінія - чарівниця»

Це було дуже давно. Страшний звір прийшов на галявину, де жили люди. Вони злякались його але встигли сховатися.Покрутився, погарчав - нема нікого. Раптом побачив на землі намальовану страшну потвору. Злякався страшний звір так, що навіть шерсть дибки стала. Загорланив він від страху і втік.

Ось так за допомогою ліній з`явились перші зображення.

- Тож давайте познайомимося з лінією -чарівницею!

6.Пальчикова гімнастикаРозвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма. Тема. Практичне ознайомлення з речен

Сонечко

Ясне сонечко в кімнату

Дивиться в віконечко,

Дуже раді всі малята,

Плескають в долонечки Руки перехрещені тильним боком долоней до себе. Спочатку пальці обох рук стиснуті в кулаки, потім пальці-промінці розкриваються, руки повертаються вправо-вліво. У кінці віршика діти плескають у долоні

7.Робота в зошиті

Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма. Тема. Практичне ознайомлення з речен

-У робочому рядку Колобок біжить.

-А у якому стрибає?

Прийшов час відпочити з Колобком

8.Фізкультхвилинка

У країні казочок

Жив веселий Колобок.

Разом з ним усі звірята

Шикувались на зарядку.

Похитали головою,

Раз - притупнули ногою,

Руки вгору піднесли,

Трішки ними потрясли,

Нахилились вліво, вправо,

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз - присіли, піднялись.

Головою похитали

Й працювати знов почали.

9. Слухання казки «Колобок»

10. Ілюстративна вікторина «З якої казки?»

1. Що за хатка на узліссі?
Вся ворушиться, дрижить.
Де не взявсь кабан біжить.
Тут і вовк іде, й ведмідь,
Й кожен хоче в хатці жить.
Так вже тісно їм усім-
Ось-ось- ось порветься дім.
Що за дім такий лежить,
І ворушиться й дрижить? ( " Рукавичка")Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма. Тема. Практичне ознайомлення з речен

Порахуйте швиденько скільки тварин вмістилося в рукавичку?

2. Знайшов півник колосок,
Змолов борошна мішок.
Спік негайно у печі
Пиріжки та калачі.
Мишенят не пригощав,
Бо жоден з них не помагав. ( "Колосок") Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма. Тема. Практичне ознайомлення з речен

Порахуйте, скільки мишенят було?

3. З якої казки ці рядки

«Журавель стук, стук дзьобом - нічого не спіймав.

А Лисичка тим часом лиже та й лиже кашку, аж поки

сама всієї не з'їла. («Лисичка і Журавель»)

Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма. Тема. Практичне ознайомлення з речен

ІІІ. Підведення підсумку. Бесіда

- Молодці! Ви так багато казок знаєте!

Згадайте, чим закінчилася казка про Колобка?

За , що його з'їла Лисиця?

- Казка вчить нас бути слухняними? (Так)
- Ми повинні бути такими, як Колобок? (Ні)
- Потрібно з кожним, кого зустрінеш, починати розмову? (Ні)
- Потрібно завжди вітатися з тим, кого зустрінеш? (Так)

Будьте слухняними, працелюбними, гостинними, чесними, поважайте матусю і татка, один одного, не робіть так, як Колобок, не будьте хвалькуватими!.

«Колобок настрою»

У вас у зошитах намальовані Колобки. Яке обличчя у першого? Другого?

Давайте намалюєте колобків з таким обличчям, яке вам більше подобається.

Якщо вам сподобалося наше заняття, у вас гарний настрій, добре себе почуваєте, намалюйте радісне обличчя.

Якщо вам не все сподобалося, вам не зовсім цікаво, намалюйте похмуре обличчя.









© 2010-2022