Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

Бұл сабақ 8-сыныптың алгебра курсындағы "Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру" тақырыбын өткеннен кейін тарауды жүйелеп, қайталау үшін өткізіледі.Сабақтың мақсаттары:1.білімділік – оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтау, жүйелеу, бекіту.2.дамытушылық – логикалық ойлау қабілеті мен дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін, математикаға деген қызығушылықтарын арттыру;3.тәрбиелік – оқуға, саналы сезімге, жауапкершілікке, өз бетінше еңбектенуге, өзара ынт...
Раздел Математика
Класс 8 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сынып: 8

Пәні: алгебра

Сабақ тақырыбы: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.

Сабақ типі: жүйелеу сабағы

Түрі: практикалық

Сабақ мақсаттары:

  1. білімділік - оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтау, жүйелеу, бекіту.

  2. дамытушылық - логикалық ойлау қабілеті мен дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін, математикаға деген қызығушылықтарын арттыру;

  3. тәрбиелік - оқуға, саналы сезімге, жауапкершілікке, өз бетінше еңбектенуге, өзара ынтымақтастыққа тәрбиелеу.

Сабақ көрнекілігі: интерактивті тақта, слайдтар, тест тапсырмалары, карточкалар,

Сабақ әдістері: ауызша, көрнекілік, өз бетімен жұмыс, топпен жұмыс.

Сабақ барысы:

1. Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа дайындығы мен қатысуын тексеру. Топқа бөлу, топтарына ат қойып, спикерлерін сайлау.

2. Үй жұмысын тексеру: №161, №163, 165, 169 (Ш) (Кір жаю әдісі арқылы)

3.Ой қозғау. Өтілген тақырыпты пысықтау:

  1. Түбір, арифметикалық квадрат түбір деген не?

  2. Арифметикалық квадрат түбірдің қандай қасиеттерін білесіңдер?

  3. Квадрат түбірлері бар өрнектерді қалай түрлендіруге болады?

4.Ауызша есептеу.

Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

5.Үйге тапсырма:№170(жұп), №173, 177 (Ш)

6. «Біліміңді сынап көр» оқулықпен жұмыс:№166,№168(1,3)

7.Сергіту сәті. Дұрыс жауапқа қолдарын жоғары көтереді, қате болса қол шапалақтайды.

  1. Бірдей көбейткіштерден тұратын көбейтінді дәреже д.а. (+)

  2. Негіздері бірдей дәрежелерді көбейткенде, дәрежелерін қосамыз.(+)

  3. Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру(-)

  4. Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру(-)

  5. Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру(+)

  6. (-5)2=-25 (-)

8.Топпен жұмыс:

I топ- тест тапсырмасы

II топ-постер жасайды

III топ- постер жасайды

IV топ-өзіндік жұмыс.

Тест тапсырмасы:

1) b-ның кандай мәнінде Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру өрнегінің мағынасы болады?

А) b<0 B) b>0 C) b=0 .

2) Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру теңдеуін шешіңдер:

А) 25 В) -25 С) 25;-25

3.у-тің қандай мәнінде Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру теңдігі дұрыс болады?

А) 9,25 В) 24,5 С) 12,25

4) Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру өрнегіндегі көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгізіңдер.

А) Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру В) Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру С) Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

5) Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру өрнегіндегі көбейткішті түбір белгісінің алдына шығарыңдар.

А) Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру В) Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру С) Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

Өзіндік жұмыс:

А тобы:1.Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығар: Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

2. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгіз: Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

В тобы: 1. Өрнекті ықшамда: Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.

2. Салыстыр: Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

3. Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босат: Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

С тобы:1. Өрнекті ықшамда: Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

9.Қорытынды:

Мұғалім: Әрқашан жаңа ұғымды, анықтаманы енгізген, теореманы дәлелдеген математик-ғалымның атын білу бізге қызық. Ал балалар, қай ғалым ғылымға бірінші болып арифметикалық квадрат түбір ұғымын енгізді? Осы адамның фамилиясының жанында ең үлкен сан мәні болады.

Тақтада ғалымдардың тегі және математикалық өрнек жазылып тұрады:(слайд)

Алгебра 8-сынып, Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

Рене Декарт (1596-1650) француз математигі, әрі философы. 1637жылы

арифметикалық квадрат түбір ұғымын ғылымға енгізген.

10.Бағалау: Спикерлер өз топтарын бағалайды.


© 2010-2022