Сөйлемнің тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелерінен өткенді қайталау

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сөйлемнің тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелерінен өткенді қайталауСөйлемнің тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелерінен өткенді қайталауСөйлемнің тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелерінен өткенді қайталауСөйлемнің тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелерінен өткенді қайталауСөйлемнің тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелерінен өткенді қайталауСөйлемнің тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелерінен өткенді қайталауТақырыбы: Сөйлемнің тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелерінен өткенді қайталау.

Сабақтың мақсаты:

а) оқушылардың сөйлем мүшелерінен алған білімдерін нығату, тиянақтау, бір жүйеге келтіріп қорыту, теориялық білімін практикамен ұштастыру;

ә) оқушыларды адамгершілікке, адал достыққа, ізеттілікке, әдептілікке тәрбиелеу;

б) ойын түрлері арқылы оқушылардың тапқырлық, ізденімпаздық қасиеттерін қалыптастыру, шығармашылыққа баулу, өз ойын тиянақты жеткізуге дағдыландыру;

Сабақтың түрі: қайталау сабағы.

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап.

Сабақтың көрнекілігі: сөзжұмбақ, тірек сызба.

Пәнаралық байланыс: әдебиет

Сабақтың эпиграфы: Досым, үстем болсын мерейің,

Әрқашан жеңісіңді көрейін!

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру

  2. Үй тапсырмасы

  3. Жаңа сабақ

  4. Бекіту

  5. Бағалау

  6. Үйге тапсырма



  1. Ұйымдастыру:

Оқушыларды түгелдеу, сынып бөлмесінің тазалығы, оқу құралдарының толықтығы, оқушы назарын сабаққа аудару.

«Дос» сөзінің мағынасын ашу.

ДОСТатулық

АдалдықҚамқорлық

Сенім Жанашырлық

Мейірімді

Топқа бөлу:

І. Дарындылар

ІІ. Білімділер

ІІІ. Білгіштер

  1. Жедел сұрақ (деңгейлік тапсырмалар)

  2. Талдау -табыс кілті (талдау, анализ жасау)

а) дос - сыртыңнан мақтар,

дұшпан - көзіңе мақтар.

ә) ас барында дос жоқ,

ат барында той жоқ.

б) жақсы дос пайдасын тигізбесе де, зиянын тигізбейді.

3. Синтез жасау (топтау, біріктіру)

Атауы: «Мен, мен, мен едім»

Бастауыш

Анықтауыш

Пысықтауыш

Толықтауыш

Баяндауыш

4.Менің орнымды тап: (сызықшаны дұрыс қой)

А) Мақсатым жақсы оқу

Ә) Махамбет қазақ поэзиясының қомақты орын алатын ақын

Б) Бұл ұлттық тәрбиенің өзекті мәселесі

В) Толғау ақын ой-сезімінің, тебіренісінің жыры.

5.Ширату (мақал-мәтел құрастыру)

Хат, балық, тұз, ақша, кілт, кеме, мақта, ою, ине.

6.Шығармашылық жұмыс

Бағалау: әр баланы сабаққа қатысымы бойынша бағалау

Үйге тапсырма: «Менің жанұям», «менің досым» тақырыптарына шағын шығарма жазу,бес сөйлем талдау.



© 2010-2022