Оқушы жетістігін бағалауда критерий арқылы бағалаудың маңызы

Раздел Другое
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Оқушы жетістігін бағалауда критерий арқылы бағалаудың маңызы

Өтілетін күні Мұғалімнің аты-жөні

Коучинг тақырыбы:

Сілтеме

МАН. А. Әлімов Интербелсенді әдістемені ЖОО- да қолдану мәселелері.

Мақсаты:

Мұғалімдерге бағалаудың түрлері туралы түсініктеме бере отырып, критерий арқылы бағалаудың тиімділігін ұғындыру. Пайдалану жолдарын үйрету.

Оқу нәтижесі:

  • Бағалау, оның түрлері және критерий арқылы бағалау туралы түсінеді;

  • Күнделікті сабақта критерий арқылы бағалауды қолдана алады.

Түйінді идеялар:

Бағалау түрлерін тәжірибеге енгізе отырып, оқушыны емес, оқушының жұмысын бағалау дағдыларын қалыптастыру.

Ресурстар:

МАН, плакат, маркер, стикерлер, слайд, А 3, А 4 парақтары.

Оқыту әдістері:

Топпен жұмыс, бағалау түрлері.

Сабақ барысындағы коуч пен қатысушылардың іс- әрекеті

Кезеңдері

Коучтің іс - әрекеті

Қатысушылардың іс - әрекеті

Мотивация

лық кезең

5 минут


Негізгі бөлім.

Миға шабуыл

3 минут

Мағынаны тану.

15 минут

Теориялық материалды игеру.

Сергіту.

5 минут

Топпен жұмыс

10 минут



5 минут




Қорытынды

Кері байланыс.

4 минут

Рефлекция 3минут

1.Психологиялық ахуал қалыптастыра отырып, топқа бөлу.

Капитан, лодка, обед, юнга.

3.Топтың ережесі. (слайд арқылы)

4.Коучингтің тақырыбы мен мақсатын түсіндіру.

Баға деген не? Қалай түсінесің?

Қатысушыларға «Дейін. Кейін» кестесінің

«Дейін» бөлімін толтырту.

Топпен жұмыс.

1-топ Жиынтық бағалау.

2-топ. Қалыптастырушы бағалау Мұғалімдер үшін маңызы.

(Постер қорғау).

Әр топ өз жұмыстарын бағалайды және келесі топтың жұмысын критерилерді басшылыққа ала отырып бағалайды.

Мен қасиеттерім қандай?»

«Мен армандаған үй». Оқушы жетістігін бағалауда критерий арқылы бағалаудың маңызы

Әр топ бірлесе отырып, үйдің суретін салады.

Бұл жолы критеримен бірге дискриптор қойылады. Алдымен дискриптор ұғымына түсінік беріледі.

Бағалау критерилері:

Критерий

дискриптор

Ұпай

Ұпай

Биіктігі

Өте биік 3

Биік 2

Аласа 1

Ұқсастығы

Өте ұқсас 3

Сәл ұқсайды 2

Ұқсамайды 1

Әдемілігі

Өте әдемі 3

Көрікті 2

Тартымсыз 1

Уақытты үнемдеуі.

Уақтылы 3

Кешікті 2

Соңынан 1


Соңынан кестенің «Кейін» бөлімін толтыру тапсырылады.

Мұғалімдер өткізілген коучинг туралы пікірлерімен бөлісу.

Қатысушылар капитан дегенде өзі, ал лодка дегенде 4 -ке, обед дегенде 3- ке юнга дегенде 2- ге бөлінеді.

Топ ережесін еске түсіру.(слайд арқылы).

Қатысушылар өздерінің баға туралы не білетіндерін кестенің

«Дейін» бөлігіне жазады.

Қатысушыларға теорияны меңгерту мақсатында МАН- нан мәтіндер беру.

Топта бірлесе жұмыс жасай отырып, оқыған мәтіндері бойынша постер қорғайды.

Критерий арқылы бағалау:

Тақырыптың толық ашылуы.

Ойын жүйелі жеткізе білуі.

Сөйлеу мәнері.

Эстетикалық талғамы.

Топқа тапсырма бергенде қандай бағалау критериі ескертіледі.

«Ашық журнал» әдісі қолданылады.

Дискриптор- оқушының белгілі бір орындаған жұмысының деңгейін немесе сапасын сипаттайтын тұжырым.

Топтар салған суреттерін өздері дискрипторды негізге ала отырып бағалайды. Жалпы балын шығарып, өзін - өзі бағалайды. Қорытынды ұпайын шығарады.




Жиынтық және қалыптастырушы бағалау туралы не білгендерін жазады.


Мұғалімдер өткізілген коучинг туралы пікірлерін айтады.









© 2010-2022