- Преподавателю
- Другое
- Қазақ әдебиеті М. Әуезов «Қараш-қараш оқиғасы»
Қазақ әдебиеті М. Әуезов «Қараш-қараш оқиғасы»
Раздел | Другое |
Класс | - |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Бекенова Ж.С. |
Дата | 15.11.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Қазақ әдебиеті | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім: Бекенова Ж.С. | |||
Сабақтың тақырыбы | М.Әуезов «Қараш-қараш оқиғасы» | |||||
Мақсаты | Оқушыларды повестің мазмұнымен таныстыру, кейіпкер бейнесіне талдау жасау, тақырыптың мәнін ашу. | |||||
Күтілетін нәтиже | «Қараш-қараш оқиғасы» шығармасының мазмұнын түсінеді. Кейіпкер бейнесі арқылы түсініктерін зерделейді | |||||
Сабақтың жабыдығы | Оқулық, жұмыс дәптері, қалам, ақынның портреті, кесте сызбалар, интербелсенді тақта, ресурстық парақтар | |||||
Пайдаланылған әдіс-тәсілдер.
| СТО: ашық сұрақтар,қызығушылықты ояту АКТ: интербелсенді тақта арқылы бейнежазба көрсету, тапсырмалар беру. ЖАҢА ТӘСІЛДЕР: зерттеушілік әңгіме, кері байланыс | |||||
Сабақ кезеңдері Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
| |||
Қызығушылықты ояту (1 минут) | М.Әуезов туралы естуіміз бар ма? Қандай шығармаларын білеміз? М.Әуезов қай жылы дүниеге келді? | М.Ә
| ||||
Ой шақыру (1 минут) | - Бүгін біз М.Әуезовтің «Қараш-қараш оқиғасы»повестімен танысамыз - Әңгіменің «Қараш-қараш оқиғасы» деп аталу себебі неде? -Балалар повесть қай жылы жазылды екен? | Оқушылар өз ойларын айтады.
| ||||
Мағынаны тану (8 минут) | «Даналық ағашы» оқыта үйрету
Топтарға тапсырма беру | Оқушылар мәтінді жылдам, мұқият оқиды. Әр топ өзіне берілген тапсырманы орындайды. І топ: Монолог.Тектіғұл монологы.Тектіғұлдың кегі | ||||
Ой толғаныс (5 минут) | Графикалық диктант Мен сұрақтарды оқимын «иә»жауабына таңбасын қоясыңдар, «жоқ»жауабына таңбасын қоясыңдар. | Әр топ аяқтайды
| ||||
(5 минут) | «Сен маған,мен саған» әдісі Идеялар, тәжірибелер және ойлармен бөлісу. Өз-өзіңді және басқаларды түсінуді алға бастыру. Семантикалық карта толтыру. | «Қараш-қараш оқиғасы» мәтін бойынша түсінгендерін бір сөйлем немесе екі сөйлем төңірегінде айтып шығады Өздік жұмыс | ||||
Үйге тапсырма
| 1. М.Әуезовтың «Қараш -қараш оқиғасы» әңгімесін түсініп оқу, мазмұндау. |
| ||||
Бағалау | Оқушылардан кейін мұғалім өз ойын түйіндейді. | Оқушылар өзін - өзі бағалайды. Бағалау парақшасын толтырады. | ||||
Кері байланыс (2 минут) | Біздің тілегіміз Әр топқа көгершін таратып беріп, тілектерін жазғызу. | Тілектерін жер шарына (глобус) жапсыру. |